BDO Küresel Orta Ölçekli Birleşme ve Devralma Raporu

 

Her üç ayda bir, dünyanın çeşitli yerlerindeki ve belirli sektörlerdeki küresel orta ölçekli anlaşma faaliyetlerini analiz ediyoruz. Birleşme ve devralma pazarının nasıl geliştiğine ve nereye gittiği hakkında görüşler sunuyoruz.

Bu analizlerde şirket satışları için en aktif sektörleri öngören grafiklerimizle son trendler, gelecek yıl için tahminler ve sektör faaliyetleri hakkında uzman yorumları yer alıyor. İster alım satım tarafında aktif olun, ister sadece en yeni fırsatlar hakkında haberdar olmak isteyin, “Horizons” size yatırımın nereye ve neden aktığına dair çok değerli bilgiler sunarak ihtiyacınız olan orta ölçekli pazar bilgisini ve iç görüsünü sunuyor.

2020'nin 2. sayısında COVID-19'dan büyük ölçüde etkilenen bir birleşme ve devralma dünyasına yakından bakıyoruz. Düşündüğümüz gibi, Ocak ayında az da olsa toparlanmaya başlayan işler, 2009’dan beri görülmemiş seviyelere geriledi.

Birçok ülkede faaliyet gösteren küresel bir kuruluş olarak, meslektaşlarımızla düzenli temas halinde kalarak, COVID-19'un sektörleri ve bölgeleri nasıl etkilediğini görme şansımız oldu. Bu sayı; yapılan anlaşmalar, aktif sektörler ve bölgeler hakkında güncel yorumlar getiriyor ve önümüzdeki birkaç ay içindeki potansiyel hareketlilikler hakkında ayrıntılı analiz sağlıyor.

  • Global görüş - COVID-19'dan en çok etkilenen dünya genelinde birleşme ve devralma faaliyetleri
  • Özel sunuş – Karantinadaki anlaşmalarla, birleşme ve devralmalar için sıkıntılı zamanlar mı?
  • Kuzey Amerika - COVID-19 Kuzey Amerika ekonomisi ve birleşme ve devralma işlemlerini kasıp kavuruyor
  • Latin Amerika - Birleşme ve devralmalar küresel salgın ve petrol fiyatlarındaki düşüşten sertçe etkilendi
  • İngiltere ve İrlanda – Birleşme ve devralmalar karantina yüzünden ağırdan alınıyor ve belirsizlik anlaşma yapma ortamını etkiliyor
  • Çin – Birleşme ve devralma faaliyetlerinde karantina ekonomiyi yavaşlattıkça keskin düşüşler görülüyor
  • Tarım-Gıda ve İçecekler - COVID-19 sırasında ve sonrasında birleşme ve devralma durumu
  • İmalat – COVID-19’un İmalat Birleşmeleri ve Devralmaları Üzerindeki Etkisi

Sınırsız tercihlerden oluşan küresel bir pazarda, yön belirlemeniz için gerekli olan içeriği sağlıyoruz. Ve bu özel baskıda, pandeminin ekonomideki etkisini hafifletmek için tüm dünyada devletler bazında ve kurumsal bazda alınan önlemleri özetleyen bir BDO kaynağı için de bağlantılar sunuyoruz.

 

BDO’nun Küresel Orta Ölçekli Birleşme ve Devralma Raporu