-

Cahit Gökçelik

Ortak - Gümrük ve Dış Ticaret

Demir Çelik | Kimya | Otomotiv | Sağlık & İlaç | Taşımacılık & Lojistik | Turizm, Konaklama ve Yiyecek-İçecek Hizmetleri

Gümrük ve Dış Ticaret

BDO.LiveSite.People.ExecutiveSummary

Cahit Gökçelik, gümrük ve dış ticaret mevzuatı, gümrük ihtilafları, bilgisayarlı ve basitleştirilmiş gümrük uygulamaları, ihracat kontrolleri, gümrük incelemeleri konusunda 35 yıllık mesleki tecrübeye sahibidir. Bu alanlarda değişik sektörlerde faaliyet gösteren şirketlere, çok uluslu şirketlere ve sivil toplum kuruluşlarına hizmetler vermektedir.

1987-2005 yılları arasında Gümrük İdaresi merkez teşkilatında çalışmıştır. 1987-1997 yılları arasında Gümrük Müfettişliği, 1997-2002 yılları arasında Gümrükler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı 2002-2005 yılları arasında Gümrükler Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. 1996-2002 yılları arasında Gümrük Bilge otomasyon sistemini gerçekleştiren ve mevzuat altyapısına katkı yapan Gümrük İdaresinin Modernizasyonu Projesinin Başkan Yardımcılığı görevinde üstlenmiştir. Özel sektörde 2005-2008 yılları arasında uluslararası lojistik şirketinde Genel Müdürlük, 2008-2018 yılları arasında aralıklı olarak Deloitte Türkiye’de gümrük ve dış ticaret bölümünün yöneticiliğini yapmıştır. Gümrük İdaresinin Yeniden Yapılandırılması, Bilge Sisteminin yeniden tasarımı, Fikri Sınai Hakları, Lojistik Merkezler, KKTC Gümrük Otomasyonu gibi gümrük idaresi projelerinde uzman/kilit uzman olarak çalışmıştır. Üniversitelerinde Gümrük ve Dış Ticaret Dersleri vermiştir. Gümrük ve Dış Ticaret alanında yayımlanmış 5 kitabı bulunmaktadır.   

Cahit Gökçelik, BDO İstanbul ofisinde 2022 yılında göreve başlamış olup, halen BDO Türkiye Danışmanlık Ortağı olarak görevini sürdürmektedir.

 

MESLEKİ ÜYELİKLER

Ankara Yeminli Mali Müşavirler Odası

Gümrük Müfettişleri Derneği

 

MESLEKİ LİSANSLAR

Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği Belgesi

Gümrük Müşavirliği Belgesi

Yeminli Mali Müşavirlik Belgesi

Bağımsız Denetçi Belgesi (KGK)

 

EĞİTİM

Northeastern University, Master of Arts, Ekonomi, Yüksek Lisans

Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi, Lisans

 

SOSYAL ÜYELİKLER

Mülkiyeliler Birliği