Birleşik Krallık’ta Ticari Faaliyet - Bir yol haritası

Birleşik Krallık’ta yeni bir iş mi kuruyorsunuz? Veya Birleşik Krallık’taki varlığınızı genişletmeyi mi planlıyorsunuz?

“Birleşik Krallık’ta Ticari Faaliyet - Bir yol haritası”, yeni iş girişiminizi başarılı kılmak için bilmeniz ve yapmanız gereken her şey için kapsamlı ve ayrıntılı bir rehberdir. Her bölüm, işinizin farklı yönleri için en iyi uygulamaları ve yasal gereklilikleri açıklamaktadır.

Bölgesel güçlü yönlerden ve uzmanlıklardan en iyi şekilde yararlanmak, verginizi ve vergi uyumunuzu planlamak, KDV eşiklerini anlamak, bir işveren olarak yükümlülüklerinizi yerine getirmek ve yenilikler ve araştırmalar için vergi indirimlerinden ve teşviklerden en iyi şekilde yararlanmak, bu rehberde işlenen konulardan sadece birkaçıdır.

Bir işi başlatmak, yönetmek ve büyütmek zaman zaman zorlu ve karmaşıktır. Uzmanlarımız, Birleşik Krallık’ın olgun piyasalarında işlem yapmanın avantajlarından en iyi şekilde nasıl yararlanılacağını açıklayarak bu zorlukların üstesinden gelmenize olanak sağlayacaktır. Finansmana erişim ve hassas bir düzenleyici çevre, Birleşik Krallık’ta iş yapmayı diğer birçok ülkeyle karşılaştırıldığında oldukça olumlu kılan etkenlerden sadece ikisidir.

Birleşik Krallık’taki başarılı işletmeler ile çalışma deneyimimiz, şirket işleten herkes için en önemli dört noktayı bir araya getirmemizi sağlamıştır.

BDO Yayıncılık A.Ş.
Garantisi ile sınırlı bir Birleşik Krallık şirketi olan BDO International Limited’in üyesi ve bir Türk anonim şirketi olan BDO Yayıncılık A.Ş. bağımsız üye kuruluşlardan oluşan BDO ağının bir parçasını teşkil etmektedir.
BDO International global ağının toplam gelirleri 2020 yılında 10,3 milyar ABD Doları olarak gerçekleşmiştir. BDO, 167’dan fazla ülkede bulunan 1.658 ofiste faaliyet göstermekte olup, bu ofislerde denetim ve danışmanlık hizmetleri veren ortaklar dâhil dünya çapında 91.054 kişi çalışmaktadır.
Dikkat ve titizlikle hazırlanan bu yayın, geniş anlamda görüşleri içermekte olup, genel bir yol gösterici olarak değerlendirilmelidir. Özel durumlarla ilgili olarak, mesleki görüş ve yardım almadan, bu yayına dayanarak uygulamalarda bulunulmamalıdır. Bu konuların kendi özel durumunuza ilişkin etkilerini görüşmek için BDO Yayıncılık A.Ş. ile temas kurabilirsiniz. Bu yayındaki bilgilere dayanarak belli eylemlerde bulunmak veya bulunmamak nedeniyle doğabilecek zararlar nedeniyle, BDO Yayıncılık A.Ş. ve ortakları, çalışanları ile yazarları herhangi bir yükümlülük veya sorumluluk kabul etmemektedir.

Please fill out the following form to access the download.