-

Mehmet Emin Çiftçi

Ortak - IS / IT Denetim & Risk Danışmanlığı

Finansal Hizmetler | Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon

Finansal Tabloların Denetimi | Üzerinde Mutabık Kalınan Yöntemler | Özel Amaçlı Denetimler | Uygunluk Denetimleri | İç Denetim | Usulsüzlük ve Hile Denetimi | Bilgi Sistemleri Denetimi | Yönetim Danışmanlığı

CISA | CISM

BDO.LiveSite.People.ExecutiveSummary

Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri alanında 17 yılı aşkın tecrübesi bulunan Mehmet Emin Çiftçi, BDO Türkiye ekibine 2018 yılında katılmıştır.

Uzmanlık alanları arasında Bilgi Sistemleri Denetimi, Bilgi Güvenliği, BT Yönetişimi, Risk Yönetimi, İş Sürekliliği, Uyumluluk konuları bulunmaktadır. Yerel Bilgi Sistemleri mevzuatlarının yanı sıra; uygulayıcı, danışman ve denetçi olarak uzmanlığı bulunan uluslararası standartlar, metodolojiler ve mevzuatlar: COBIT, ITIL, GRC (Governance-Risk-Compliance), Sarbanes-Oxley Yasası, PCI/DSS, GDPR, ISO27001 - Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı, ISO20000 - BT Hizmet Yönetimi Standardı, ISO22301 - İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Standardı, BS10012 - Veri Koruma-Kişisel Veri Yönetim Sistemi Standardı’dır.

Profesyonel kariyerinin ilk yıllarında yazılım geliştirme uzmanı, iş analisti ve proje yöneticisi olarak çalışan Mehmet Emin Çiftçi, 2004 yılından itibaren BT Süreçleri ve Bilgi Güvenliği Uzmanı, Bilgi Sistemleri Danışmanı, Eğitmen, Bilgi Sistemleri Denetçisi, Uyumluluk Yöneticisi gibi çeşitli görevlerde bulunmuştur.

BDO Türkiye ekibine katılmadan önce uluslararası denetim şirketlerinde, çeşitli bankalarda ve bilişim teknolojileri hizmetleri sunan kurumlarda; Finans, Bankacılık, Telekomünikasyon, GSM, Enerji, Kamu, Otomotiv, Üretim, Savunma Sanayi, Lojistik, Turizm, e-Devlet ve Ar-Ge gibi pek çok sektörde çalışmıştır.


SERTİFİKALAR

CISM – Certified Information Security Manager, ISACA

CISA – Certified Information Systems Auditor, ISACA

ITIL Foundation, ISEB, APM Group

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Tetkikçi/Baş Tetkikçi Sertifikası, BSI (IRCA Onaylı)

ISO 19011 İç Denetçi, TÜRKAK


EĞİTİM

Boğaziçi Üniversitesi, Yönetim Bilişim Sistemleri, Lisans

Boğaziçi Üniversitesi, Bilgisayar Programcılığı Programı, Önlisans


MESLEKİ ÜYELİKLER

ISACA (Information Systems Audit and Control Association)