Mehmet

Mehmet Önkal

Ortak - Danışmanlık / Turizm Danışmanlığı

İstanbul Turizm Danışmanlığı Ofisi

+90 212 356 82 52

vCard

YöNETİCİ ÖZETİ

Mehmet Önkal, yaklaşık 40 yıl turizm alanında çeşitli alanlarda çalışmıştır. Uzmanlaştığı konuların başında, yatırım danışmanlığı, varlık yönetimi, pazar araştırmaları ve olabilirlik, işletme şirketi/marka bulma ve işletme/franchise/kira/teknik hizmetler konularında anlaşma yapma, hukuki ihtilaf desteği/bilirkişi/hakem görevi ve otel işletmeciliği gelmektedir.

BDO Türkiye ekibine katılmadan önce, Arthur Andersen and Co. Firmasının İstanbul şubesini kurup Genel Müdürlük  görevini üstlenen Mehmet Önkal daha sonra İstanbul Sheraton Oteli Mali İşler Müdürlüğü ve sırayla ayni grupta Türkiye, Doğu Akdeniz ve Hong Kong’da Asya Kıtası Mali İşler Müdürlüğü ve Başkan Yardımcılığı yapmıştır. Ten Tur Turizm Endüstrisi ve Ticaret A.Ş. Oteller Yöneticiliği, Doğuş Grubu Yonca Turizm A.Ş. Genel Müdürlüğü ve Prenses Otelleri Genel Müdürlüğü görevlerinden sonra 1997 Nisan ayında BDO Türkiye ekibine katıldı ve halen BDO Turizm Danışmanlığı A.Ş.’de Yönetici Ortak ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yapmaktadır.

Mehmet Önkal, ulusal ve uluslararası turizm endüstrisi konferanslarının devamlı konuşmacılarından biridir. Kendisine çalışmalarından ötürü 2014 yılında CATHIC Konferansında “Ömür Boyu Başarı” ödülü sunulmuştur.

 

MESLEKİ ÜYELİKLER

Certifed Hotel Administrator (CHA)

International Society of Hospitality Consultants (ISHC)

TYD Yüksek Danışma Kurulu

SKAL International

 

EĞİTİM

Robert Kolej Yüksek Okulu

 

SOSYAL FAALİYETLER

Propeller Club Port of İstanbul

Büyük Kulüp Derneği